A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей"
«Навчаємо професійно – працюємо на майбутнє»

Щоденник Тижня української писемності та мови

Дата: 11.11.2021 12:38
Кількість переглядів: 243

«Літературний пікнік»

(засідання гуртка «Вишиванка»)

    Фото без опису

   В даний час, стрімкої інформатизації читання та письмо залишаться основопокладаючими інструментами культури у світі різноманітних засобів масової інформації. В історії розвитку людства читання завжди відігравало важливу роль. Сьогодні читання пронизує всі сфери нашого життя. Воно покладене в основу інформаційної, освітньої, пізнавальної, професійної, а також щоденної діяльності людини.

    Важко уявити людину, яка б не послуговувалася читанням у повсякденному житті (читання газет, журналів, програми телепередач, розклад руху певного виду транспорту, керівництва з експлуатації будь-якого побутового приладу, кулінарних рецептів та ін.). Більшість сучасних професій передбачають читання інструкцій, факсів, угод, поштової кореспонденції, ділових паперів.

    Розвиток новітніх технологій потребує набагато кращого вміння читати, ніж раніше. Це пов’язано з тим, що в останні десятиріччя стрімко зростає обсяг інформації, яку необхідно засвоїти для успішної подальшої життєдіяльності. А це, своєю чергою, потребує збільшення темпу читання, швидкості розуміння і прийняття рішення. Тож читання стає основою освіти і самоосвіти, неперервною навичкою освіти людини протягом усього життя.

    В рамках Тижня української писемності та мови викладач української мови та  літератури Кловак В.П. провела «Літературний пікнік» (засідання гуртка «Вишиванка»). Мета засідання: сприяти вивченню та популяризації сучасної літератури, ознайомитися літературними новинками.

    На засіданні здобувачі освіти переглянули відео «Вісім причин читати», яке підготувала Сідляр Ірина; гуртківці виступали з оглядом книг, які вони читали й зачитували цікаві епізоди з своїх книг. 

Фото без опису

17 книг, після прочитання яких хочеться жити

   Здається, немає такої людини, яка б не розчарувалася в життя. У такі моменти все навколо бачеться виключно в сірих тонах, все яскраві фарби і емоції тьмяніють і вицвітають. Когось рятують друзі, когось сім’я, а когось улюблена робота.

   Здобувачка освіти Ткачук Юлія ознайомила з підбіркою книг , після прочитання яких хочеться жити, після яких в життя неодмінно повернуться колишні фарби.

   Ці книги про неймовірну дружбу, здатної повернути смак до життя і перевернути його з ніг на голову.

   Через цілий каскад людських характерів і їх непростих доль автори показують, що навіть в буденності і рутині можна знайти причини для радості і щастя.

Читайте із задоволенням.

 

30 знакових книг для української незалежності

  Фото без опису Викладач Кловак В.П. ознайомила гуртківців з 30 знаковими книгами для української незалежності.

   У рамках наймасштабнішого в Україні онлайн-проєкту, присвяченого видатним літературним творам і виданням, що побачили світ з 1991 по 2021 роки – «30 знакових книжок Нашої Незалежності» за допомогою голосування обрали головні книжки України.

   Всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція до 30-річчя Незалежності України «30 знакових книжок нашої Незалежності», зібрала 267 815 голосів, які віддали 34 797 українців.

НАЙБІЛЬШЕ ГОЛОСІВ НАБРАЛИ КНИЖКИ:

  • Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» (Vivat, 2019) – 9535 голосів;
  • «Триста поезій» та «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко («А-ба-ба-га-ла-ма-га», 2012 і 2010) – 8233 та 8086 голосів, відповідно.;
  • «Чорний ворон» Василя Шкляра («Клуб сімейного дозвілля», 2009) – 6732 голосів;

   Здобувачі освіти активно обговорювали дані книги. Вони зробили висновки, що такі зустрічі й знайомство з сучасною українською літературою однозначно дають поштовх читати українську книгу українського автора. 

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень