A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей"
«Навчаємо професійно – працюємо на майбутнє»

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ здобувачів освіти ДНЗ «Жашківський АТПЛ»

  1. Здобувачів освіти закладу зобов’язані відвідувати уроки теоретичного і практичного навчання, виконувати вимоги навчальних програм і системи професійних компетентностей.
  2. В ліцей здобувачам освіти слід приходити без запізнень, не пізніше, як за 15 хвилин до початку першого уроку.
  3. Зовнішній вигляд здобувачів освіти повинен бути охайним, забороняється у навчальних приміщеннях використовувати без особливих потреб верхній одяг та головні убори. У дівчат не допускається занадто відвертий одяг, велика кількість прикрас (особливо дорогоцінних). Макіяж повинен бути легким, манікюр - непомітним. Здобувачі освіти повинні бути дисциплінованими, дотримуватись правил людського співжиття, не допускати дій, що суперечать загальноприйнятим нормам моралі.
  4. Не можна приносити в заклад і на його територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом зброю, в т.ч. ножі, вибухові петарди, вогненебезпечні речовини; спиртні напої, наркотичні і інші засоби та отрути, а також токсичні речовини.
  5. Забороняється без дозволу майстра в/н або адміністрації залишати ліцей та його територію в урочний час. У разі пропуску занять здобувач освіти повинен  у тригодинний термін повідомити майстра в/н про причину відсутності, а за довготривалої відсутності - пред'явити довідку від лікаря або записку від батьків (осіб, що їх заміщують) про причину відсутності на уроках. У разі пропуску більше десяти днів здобувач освіти зобов'язаний представити довідку з медичної установи. Пропускати уроки  без поважних причин не дозволяється.
    1. Здобувачі освіти зобов’язані дотримуватись встановленого порядку роботи ліцею:
  • початок занять теоретичного навчання розпочинається о 08:30 і закінчується о 14:30;
  • тривалість уроку – 45 хвилин;
  • перерви через  кожні 45 хвилин, тривалістю від 5 до 20хв.
  1. Прийшовши в заклад, здобувач освіти повинен принести з собою все необхідне для навчальних занять (зошити, ручки, підручники, тощо), спецодяг для виробничого навчання, а для уроків фізичного виховання - спортивну форму і змінне взуття. Не слід приносити вліцей сторонні предмети, які не мають відношення до навчальної та суспільної роботи, а також заважають здобувачу освіти здобувати знання (музичну колонку, мобільний телефон з навушниками, гральні карти, тощо).
  2. При вході викладача, майстра, працівника адміністрації ліцею, а також гостей в клас здобувачі освіти  вітаються. Під час заняття здобувачі освіти зобов'язані уважно слухати пояснення викладачів і відповіді товаришів, не розмовляти і не займатися сторонніми справами.
  3. Здобувачі  освіти повинні заходити в клас, майстерню, лабораторію лише з дозволу викладача, майстра виробничого навчання. Не можна заходити в клас, майстерню, лабораторію після дзвоника. Здобувач освіти, який запізнився на урок, має отримати дозвіл, щоб бути присутнім на уроці. Щоб вийти з класу, лабораторії, майстерні під час занять також необхідно отримати дозвіл викладача чи майстра виробничого навчання. В кінці уроку здобувачі освіти встають тільки після того, як викладач скаже, що урок закінчено.
  4. Забороняється під час уроків: жувати гумку, розмовляти по мобільному телефону або грати в ігри, слухати музику з наушниками, спати, а також робити все те, що може завадити роботі викладача або інших здобувачів освіти, наприклад, відволікатися та відволікати інших здобувачів освіти, розмовляти на інші теми, переходити з місця на місце, вигукувати, коментувати безпідставно викладача, насміхатися, тощо.
  5. Якщо необхідно поставити питання викладачу або відповісти на його питання слід підняти руку.
  6. Здобувач освіти має право в коректній формі відстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань.
  7. Знаходячись в коридорах ліцею, необхідно поводити себе так, щоб не заважати іншим. Не можна бігати, штовхатись, кричати, розмахувати руками. Варто йти, притримуючись правої сторони. У дверях не намагатись у будь-якому випадку пройти першим. Пропусти вперед викладачів, майстрів та інших старших, навіть якщо вони вам незнайомі. Юнаки повинні пропустити спочатку дівчат. Не створювати штовханини на сходах та не бігати по них. Здобувачам освіти категорично заборонено провокувати словами та рухами агресивну поведінку, яка може призвести до бійки, травмування та правопорушень, здійснювати булінг. Необхідно бути ввічливим зі своїми однолітками та педагогами. За умови виникнення конфліктної ситуації слід звертатися за допомогою до майстра в/н або представника адміністрації закладу.
  8. Неприпустима протиправна поведінка з бо­ку здобувачів освіти ліцею, а саме: (крадіжка, псування чужих речей, державного майна тощо).
  9. Працюючи з інструментом, обладнанням, приладами, підручниками, наочними посібниками, здобувачі освіти повинні дотримуватися вказівок викладача або майстра виробничого навчання, а також дотримуватись правил охорони праці безпеки праці. У випадку виходу з ладу обладнання, інструменту, інвентарю, здобувач освіти повинен одразу доповісти про це майстру, викладачу, або представнику адміністрації.
  10. Після закінчення занять потрібно навести порядок на своєму робочому місці. Під час перерви всі виходять з класу, майстерні, лабораторії, приміщення провітрюється. Чергові здобувачі освіти  зобов’язані в кінці занять прибрати класи, майстерні і лабораторії.
  11. В їдальні необхідно пово­дитися спокійно, не розмовляти голосно за столом. Коли є потреба комусь щось сказати, то зробити це слід пошепки, вживаючи ввічливі слова. Необхідно уважно та спо­кійно користуватися виделками, скляним посудом та іншими приборами в їдальні. Використовувати їх тільки за призначенням. Після їжі потрібно приби­рати за собою брудний посуд. Прийом їжі здійсню­вати тільки в їдальні або майстерні-кафе; їсти в коридорах, вестибюлі, навчальних кабінетах чи майстернях - неприпустимо. Строго забороняється обідати у їдальні ліцею під час уроків.
  12. Не варто запізнюватись на масові заходи: збори, вечори, спортивні змагання і т.д. Потрібно своєчасно виконувати розпорядження осіб, відповідальних за їх проведення. Під час проведення заходу необхідно поводити себе так, щоб не заважати іншим.
  13. На вулиці та в загальних місцях варто поводити себе гідно, не привертати до себе уваги оточуючих. Дотримуватись правил дорожнього руху.
  14. Зустрівши знайомого, потрібно привітатись. Якщо з вами привітались, коли ви сидите, необхідно спочатку встати або хоча б підвестись, а потім відповісти на привітання.
  15. Якщо під час культурних заходів в актовому залі довелось будь-кого потурбувати, варто вибачитись. Проходити на своє місце в ряду, повернувшись обличчям до тих глядачів, які вже сидять. Ніколи, ні з якого приводу не потрібно вступати у суперечки. Заходячи в актовий зал, не варто поспішати сісти, так як завжди знайдуться люди старші, яким потрібно поступитись місцем. Якщо ж було багато вільних місць і ви сіли, необхідно спостерігати за тим, хто заходить, щоб не змусити стояти старшу людину. Варто бути уважними до оточуючих.
  16. Здобувачі освіти повинні дотримувати правил поведінки під час відвідування гуртків у позаурочний час.

В ліцеї категорично забороняється:

  1. Палити, вживати алкогольні та слабоалкогольні напої (в т.ч. «енергетичні») у приміщеннях та на території навчального закладу.
  2. Користуватися під час уроків музичними колонками з навушниками, здійснювати дзвінки, друкувати СМС- повідомлення, використовувати мультимедійні засобами (старт-фони, планшети, ноутбуки) із забороненим контентом (відео, іграми, Інтернетом, соціальними мережами, тощо). 
  3. Під час перерв не вмикати музичну колонку на мобільному телефоні через гучномовець.
  4. Застосовувати ненормативну лексику у спілкуванні.
  5. Грати у азартні ігри (карти) під час освітнього процесу;
  6. Демонструвати прояви аморального способу життя, проявляти та провокувати на агресивну поведінку, принижувати гідність інших здобувачів освіти, проявляти булінг.
  7. Сидіти на підвіконнях при відчинених вікнах.
  8. Псувати майно навчального закладу.
  9. Здійснювати дії, що можуть бути небезпечними для життя і здоров’я самого себе та інших здобувачів освіти.

 

ІІ. За неналежне виконання і систематичне порушення даних Правил до здобувачів освіти застосовуються такі засоби впливу:

        1. Попередження.
        2. Особисті бесіди з здобувачем освіти та його батьками (можуть проводитися директором ліцею, заступниками директора, майстром в/н, практичним психологом, соціальним педагогом та на засіданнях Ради профілактики правопорушень).
        3. Зобов’язання відшкодування збитків.
        4. Догана (із занесенням даних у особову справу здобувача освіти).

5.       Відрахування із числа здобувачів освіти ліцею.

Дані Правила поведінки є загальнообов’язковими для усіх здобувачів освіти державного навчального закладу  «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей».

Порядок накладання дисциплінарного стягнення, відрахування з навчального закладу встановлюється його Статутом, Правилами внутрішнього розпорядку та у відповідності до чинного законодавства України.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень