A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей"
«Навчаємо професійно – працюємо на майбутнє»

Історія ліцею

Наша історія

 Люди праці завжди мають шану в суспільстві

 

Щоб креативним  бути, і вміти працю цінувати

Успішним стати і здобути ремесло

Не треба  всім зірок з  небес хапати

Почніть свою кар’єру з ПТО

 

   Державний навчальний заклад «Жашківський  аграрно-технологічний професійний ліцей гостинно відкриває двері для підготовки кваліфікованих спеціалістів робітничих професій.   Тут створені комфортні умови для молоді, яка готова  навчатись.  Діяльність ліцею організована так,  щоб  здобувачі освіти засвоїли  не просто знання і навички, а й набули професійних компетентностей, які  відкриють вам дорогу в світ та гарне майбутнє.

   Наш ліцей понад 47 років надає освітні послуги в Жашківському регіоні та здійснює підготовку кваліфікованих робітників для галузей економіки та сільського господарства, затребуваних на  ринку праці. Історія розвитку освітнього закладу – є важливою складовою історії  розвитку нашого рідного міста Жашків. І має славну історію:

   Жашківське сільське професійно-технічне училище  розпочало свою роботу 1 вересня 1976 року. Спочатку заклад мав назву СПТУ №8 і готував лише операторів машинного доїння. Першим директором був призначений Коломієць Іван Якович.

   1 вересня 1977 року навчальний заклад було реорганізовано в Жашківське середнє сільське професійно-технічне училище №8. Тоді ж інженерно-педагогічний колектив очолив Гогунський Юлій Євлампійович.

   Училище розпочало підготовку з таких професій:

  1. Слюсар ремонтник контрольно-вимірювальних приладів і автоматів
  2. Оператор машинного доїння
  3. Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу
  4. Тракторист-машиніст широкого профілю
  5. Електрогазозварник

   З 1984 року навчальний заклад реорганізовано у Жашківське середнє професійно-технічне училище № 38 Черкаської області, у 1992 році було перейменовано на Жашківське професійно-технічне училище №38 Черкаської області. І з 1997 року його очолював Ковбаса Анатолій Арсентійович.

   В 2000 році заклад було перейменовано на професійно-технічне училище №38 м. Жашків Черкаська область;  у 2011 році училище було перейменовано на Державний навчальний заклад «Професійно-технічне училище №38 м. Жашкова»; у 2015 навчальний заклад змінив назву на Державний навчальний заклад «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей». З 2002 року по 2020 рік очільником закладу був Філіповський М.Й.

   З 2020 року керівником ДНЗ «Жашківський аграрно-технологічний ліцей» бала    Таїсія Федоренко.

   Натепер заклад очолює  креативний  керівник Анатолій Риженко, який розуміє, що якісна професійна освіта можлива за умови, коли є сміливі ідеї для впровадження в освітній процес та сучасне обладнання, щоби мати можливість освоювати новітні професійні технології. 

   Державний навчальний заклад «Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей»-це сучасний навчальний заклад, який  має  проліцензований широкий спектр професій, що дає змогу забезпечити регіональний ринок праці затребуваними професіями і здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «кваліфікований робітник».   

   Для потреб регіону та держави ДНЗ «Жашківський АТПЛ» здійснює підготовку робітничих кадрів за 12 професіями з 4 напрямків господарської діяльності для різних галузей економіки: промисловість, громадське харчування, сільське господарство, транспорт, побутове обслуговування населення. Перелік професій згідно з отриманою ліцензією:

  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва (категорії «А1», «А2»), слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування ІІІ розряду, водій автотранспортних засобів категорії «С» – планований обсяг прийому 23 особи з терміном навчання 3 роки з отриманням повної загальної середньої освіти, денна форма навчання;
  • Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних; оператор з обробки інформації та програмного забезпечення І категорії - планований обсяг прийому 23 особи з терміном навчання 3,5 роки з отриманням повної загальної середньої освіти, денна форма навчання;
  • Кухар ІV розряду, лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу - планований обсяг прийому 23 особи з терміном навчання 3,5 роки з отриманням повної загальної середньої освіти, денна форма навчання;
  • Кухар ІV розряду - планований обсяг прийому 23 особи з терміном навчання 1,5 року на базі повної загальної середньої освіти, денна форма навчання;
  • Електрогазозварник ІV розряду; водій автотранспортних засобів категорії «С» – плановий обсяг прийому 23 особи з терміном навчання 1,3 року на базі повної загальної середньої освіти, денна форма навчання;
  • Електрогазозварник ІV розряду; водій автотранспортних засобів категорії «С», – плановий обсяг прийому 23 особи з терміном навчання 3 роки з отриманням повної загальної середньої освіти, денна форма навчання;
  • Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу ІІІ розряду - планований обсяг прийому 23 особи з терміном навчання 1 рік на базі повної загальної середньої освіти, денна форма навчання;
  • Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії «А1», «А2» - планований обсяг прийому 23 особи з терміном навчання 1 рік на базі повної загальної середньої освіти, денна форма навчання;

   Педагогічний ресурс  Державного навчального закладу  «Жашківський аграрно - технологічний  професійний ліцей» складає  56 педагогічних працівників, серед них мають кваліфікаційну категорію:

  •  «Спеціаліст вищої категорії»  «старший викладач» - 6 осіб;
  • «Спеціаліст вищої категорії»  - 4 особи;
  • Кваліфікаційну категорію «Спеціаліст І категорії» - 3 особи;
  • «Майстер виробничого навчання ІІ категорії» –1 особа 

   Станом на тепер в ліцеї навчається   402 здобувачі освіти з них 372 за регіональним замовленням, 30 осіб понад регіональне замовлення та 118 слухачів професійно-технічного навчання.  

   Для проведення занять виробничого навчання сучасно обладнані 8 лабораторій і 2 майстерні. 

Гордість закладу:

   Саме інноваційне обладнання кабінетів і лабораторій  дозволяє здобувачам освіти ефективно  засвоювати професійні компетентності. Модернізація матеріально-технічної бази здійснюється шляхом створення навчально-практичних центрів галузевого спрямування. В ліцеї створений Навчально-практичний центр для підготовки кваліфікованих робітників з  професії «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу». На базі даного  Навчально-практичного центру проводяться обласні семінари-практикуми для педагогічних працівників професій переробної промисловості а саме: «Інновації професійної підготовки конкурентоздатних фахівців переробної промисловості». 

  Вимоги сучасного ведення сільського господарства, інтереси роботодавців,  які потребують висококваліфікованих робітничих кадрів, стали ключовою мотивацією для створення в  ліцеї  навчально-практичного центру «Сучасні аграрні технології»  з професії «Тракторист - машиніст сільськогосподарського виробництва»  для якого придбано інтерактивне обладнання, прилади, меблі  та сучасну аграрну техніку. 

  Велич людини у сенсі життя. А складовими сенсу життя є  творчість, визнання, самовдосконалення, достаток,  улюблена професія, досягнення певних висот.   А щоб досягти висот треба  визначити свою формулу успіху. У кожної професії свій еталон, свої крила своя формула успіху.

 

 

 

  

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень