A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Жашківський аграрно-технологічний професійний ліцей"
«Навчаємо професійно – працюємо на майбутнє»

Фейки кремлівської пропаганди про українську мову

Дата: 24.02.2023 09:19
Кількість переглядів: 352

Фейки кремлівської пропаганди про українську мову

  Фото без опису Міжнародний день рідної мови ‒ свято, яке відзначають у світі щороку 21 лютого.

Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, нашої історії. Понад чотири століття в українців намагалися відібрати мову: законами, указами, державними актами, репресіями –  і царська влада, і тоталітарна комуністична система.

Та попри те, що ми сьогодні маємо страшну війну, стільки бід, випробувань, ми маємо й розквіт українського літературного слова, ми маємо і живу материнську мову.

Мова має значення.  Українська мова є запорукою переможного миру і свободи в Україні. Сьогодні говорити українською мовою – це бути в строю мужніх борців за майбутнє рідної землі! Мова – це зброя!

У Міжнародний день рідної мови здобувачі освіти ознайомилися з найпоширенішими фейками про українську мову, вигадані російською пропагандою, розвінчували їх  та підтверджували фактами.

Усім відома інформація про те, що у 1934 року в Парижі на лінгвістичному конгресі провідні фахівці визнали українську мову третьою з-поміж усіх мов за мелодійністю, лексичним і фразеологічним багатством, величезними словотвірними можливостями, синтаксичною гнучкістю. На аналогічному форумі мовознавців у Швейцарії, де головними критеріями оцінки були її мелодійність і милозвучність, українську мову було названо другою після італійської. Опрацювавши інтернет-матеріали, здобувачі освіти виявили, що джерело інформації подає неправдиві факти, адже конкурси в 1934 році в Парижі та в Швейцарії взагалі не проводились, і тому достовірною інформацією назвати це не можна. Власне, це медіаповідомлення стало фокусом на засіданні гуртка «Вишиванка». Викладачем Кловак Вікторією були презентовані такі питання: «Що таке фактчекінг? Які безперечні ознаки фейку?», «Як розпізнати фейк?», «Як реагувати на поширення фейків у чатах?», «Які саме фейки про українську мову вигадала російська пропаганда та для чого вони створені?», «10 фактів про українську мову: від нової важливої статистики до її лінгвістичних особливостей».

Викладач української мови Кловак Вікторія намагається розвивати у здобувачів освіти одну із ключових компетенцій – медіаграмотність, а інтеграція таких завдань, під час вивчення мовних тем підсилює критичне мислення та вміння оперувати інформацією.

Шануймо материнську мову, говорімо українською, будьмо непереможними у боротьбі за свою незалежність, за Україну!

ПЕРЕМАГАЄ МОВА – ПЕРЕМОЖЕ Й УКРАЇНА!

Фото без опису Фото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень